چوب


چوب یکی از قدیمی‌ترین و ابتدایی‌ترین مصالح ساختمانی است که انسان در طول تاریخ از آن استفاده کرده است و از منابع قابل تجدید به دست می‌آید و یکی از مصالح مناسب برای مناطق زلزله خیز می‌باشد. امروزه نمای چوبی به وسیله فرآیند‌های علمی به محصولی تبدیل می‌شود که بتوان به راحتی و بدون دغدغه فرسودگی و آسیب دیدن زودرس و یا پایین بودن استحکام، آن را در نمای ساختمان استفاده کرد و در سال‌های اخیر هم در ایران بسیار مورد توجه قرار گرفته و هم اکنون در سطح شهر شاهد ساختمان‌های بسیاری هستیم که نما‌های زیبای چوبی دارند.
هلدینگ بین المللی چوبیران تسلا با سالها تحقيق و تجربه در مورد ساخت خانه های چوبیو لحاظ نمودن شرايط اقليمی ، فرهنگ و آداب رسوم و سليقه مصرف كننده ايرانی موفق به طراحي و ساخت ویلای های چوبی با ويژگي هاي زير گشته است تمامي خانه ها با چوب روس وارداتی فرآروري شده ( خشك شده تا رطوبت ۸ درصد، و صمغ گيری شده با حرارت ۱۵۰ درجه سانتيگراد) ساخته ميشوند
در هر کجای ایران که باشید، هلدینگ بین المللی چوبیران تسلا ویلای شما را خواهد ساخت. خانه های چوبی چوبیران با داشتن بهترین مهندسین طراح و کامل ترین ژورنال ها انواع مدل های سازه های چوبی و باغی و دارا بودن کارخانه ای مجهز با پرسنلی مجرب، آماده پذیرش انواع سفارشات می باشد. با هر نوع شرایط آب و هوایی، بیشتر ویلاهای کشور عزیزمان در خطه شمال قرار دارند، اما چوبیران برای سایر استان های کشور نیز خدمات رسانی می کند.
چوبیران در راستای نیاز جامعه در خصوص احداث واحد های مسکونی و ویلایی با سازه های چوبی با اراِیه ۱۰ سال ضمانت و پشتیبانی گام های موثری برداشته و امیدوار است که بتواند توسط با تجربه ترین طراحان و مهندسین اجرایی و با بهترین کیفیت , در خدمت علاقه مندان محترم بوده و در این خصوص قدم های مثبتی بردارد.
ما تمامی نیاز هایی که شما در ساخت یک کلبه چوبی ایده ال مد نظر دارید را بررسی می کنیم و بهترین ها را برای شما می سازیم .
۱۰ مرحله برای طراحی و ساخت کلبه چوبی چوبیران :
۱- مرحله اول برای طراحی خانه چوبی, در نظر گرفتن شیوه زندگی ساکنین خانه است. مواردی از جمله تعداد ساکنین, سن ساکنین, تمایل برای داشتن خانه مدرن یا سنتی, درنظر داشتن امکانات خاص و …
در واقع در مرحله اول باید موارد بهره برداری خانه به صورت کامل در نظر گرفته شود.
۲- ابعاد مناسب را انتخاب کنید; همیشه خانه بزرگتر بهتر نیست. باید دید در هر قسمت خانه چه فعالیتی صورت میگیرد و ابعاد آن قسمت را با توجه به فعالیتهای صورت گرفته در آن انتخاب نمود. مثلا یکی آشپزخانه را تنها برای پخت و پز طراحی میکند اما برای فرد دیگری آشپزخانه ممکن است اتاق نهارخوری نیز باشد. یا حتی برای فرد سوم ممکن است آشپزخانه نشیمن نیز باشد. پس باید هر قسمت خانه با توجه به فعالیتهای آن طراحی شود.
۳- در نظر گرفتن جزئیات; در طراحی خانه خود باید دقت کنید که بودجه خود را به درستی تخمین زده باشید زیرا در ابتدای طراحی ممکن است به مواردی از جمله کرسی پنجره ها, پنجره های بزرگ, پنجره های زیرشیروانی, خرپاهای بزرگ, زیرسازیهای لازم و … دقت نکنید که باعث میشود قیمت تمام شده خانه شما بیشتر از آنچه که فکرش را میکردید شود.
۴- مصالحه کنید! حفظ تعادل بین ابعاد خانه, کیفیت و بودجه ضروری است مگر اینکه منابع نامحدودی داشته باشید. در حقیقیت ممکن است شما نتوانید هر آنچه در طراحی در نظر داشته باشید را بدست آورید به همین دلیل ابتدا سعی کنید به موارد ضروری بپردازید سپس به تجملات خانه خود فکر کنید.
۵- بجای اینکه با حرف به پیمانکار خود ایده هایتان را بگویید, آنها را رسم کنید. در بسیاری از موارد دیده شده که به دلیل سوءتفاهمی که بین پیمانکار و کارفرمای خانه های چوبی ایجاد شده, خانه اجرا شده با طرحی که کارفرما در نظر داشته تفاوت دارد. به همین دلیل بهتر است شما ایده های خود را در دفتری طراحی کنید و یا عکسهایی از دیگر خانه های چوبی تهیه کنید و این ایده ها را بصورت تصویری به پیمانکار بدهید. مخصوصا اگر خودتان در زمان ساخت خانه نظارت نمیکنید.
۶- محل مناسبی برای خانه چوبی خود انتخاب کنید; به مواردی از جمله موقعیت محل ساخت سازه چوبی, توپوگرافی آن, پوشش گیاهی, آب و هوا, موقعیت تابش آفتاب, باد غالب, منظره خانه و صدا دقت فراوانی داشته باشید و بررسی کنید هر کدام از آنها چه تاثیری بر روی خانه شما خواهند داشت.
۷- خانه خود را قبل از ساخت تصور کنید; فرض کنید خانه شما ساخته شده است و شما در تک تک اتاقهای آن قدم میگذارید,