کلبه و ویلا پیش ساخته چوبی

خانه های چوبی پیش ساخته (Log House) چوبیران

خانه های پیش ساخته چوبی از گذشته تا به حال مورد توجه مردمان روسیه و شمال اروپا واقع شده است. این نوع سیستم تنها مخصوص ساختمان نبوده و چون مقاومت بالا و استحکام مناسبی دارد در ساخت پل نیز از آن استفاده شده است. بنابراین از این نوع ویلای چوبی به دلیل سبکی سازه ، استحکام و مقرون به صرفه بودن آن در بیشتر کشور ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این سال ها با توجه به اینکه مقاومت این سازه ها بالا بوده و همچنین مصرف انرژی هزینه زیادی دارد لذا در کشورهایی نظیر روسیه ، آلمان ، اتریش ، جمهوری چک فرانسه ، آمریکای شمالی و … و اخیراً در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است.

گردا

Garden House  چوبیران

در این نوع سازه طراحی بر اساس ستونهای و تیرهای چوبی بوده که این اجزا بر اساس محاسبات سازه و استانداردهای روز اروپا ساخته می‌شود.
لازم بذکر است که تمامی این عناصر بوسیله اتصالات پیچ و مهره‌ای فولادی به یکدیگر متصل می‌گردند.
از مزیتهای سازه چوبی، وزن آن است، بگونه‌ای که وزن تمام شده بنا با در نظر گرفتن استانداردهای بار مرده و زنده در حدود ۲۰۰ الی ۲۵۰ کیلوگرم بر مترمربع می‌باشد.

سیلوا

آلاچیق

در یک تعریف ساده به یک محیط باز و طبیعی ساخته شده از چوب و درختان محصور شده گفته می‌شود. این مکان تفریحی ، دلیلی بر استراحت و دورهمی‌های خانوادگی یا دوستانه است. امروزه آلاچیق‌ها به یکی از موثرترین راه‌هکارها برای رهایی از زندگی یکنواخت و خشک شهر نشینی تبدیل شده است.

پرگولا

سازه های مسقفی که در حیاط ها؛ باغها و یا روی بام و ایوان ساختمانها ساخته می شود .معمولا از این نوع سازه در کنار دیوارها و یا گذرگاهها برای ایجاد نمادهای زیبای بصری و یا فضای سبز و یا سایه بان استفاده می نمایند. سیستم معمولا مشبک این سازه اجازه می دهد که گیاهان پیچک مانند به زیبائی سطح آنرا پوشانده و بر زیبائی محیط بیافزایند .

پرگولاهای زیبا نیز با شبکه ها و طراحی های چوبی زیبا ساخته می شوند و گاه نیمکتهای چوبی کوچکی نیز برای دمی آسودن در آنها تعبیه می شود .